Konec závodní sezóny H2GP 22/23 pro tým Unipetrol Racing Team 56 (EDUCHEM)

Publikoval Bureš v

V sobotu 24. 6. se konal od 10 hodin poslední závod Hydrogen RC Challenge Cupu 22/23 s názvem Hydrogen Trophy. Tentokrát se závodilo v tělocvičně Gymnázia TG Masaryka v Litvínově.
Už v pátek po 18. hodině se sjížděly týmy z celé republiky i ze zahraničí (Slovensko – Kysuckí strojníci) – celkem 7 týmů. V 19:30h. se konal brífink a poté do 23 h. technická přejímka, tréning, ladění autíček a úpravy dráhy. Druhý den Od 9 h. nástup týmů do tělocvičny. V 10:00 hodin za vedení modelu „Ferata“ čtyřhodinový závod odstartoval. Trať byla dost technicky náročná se zpomalovacími retardéry, místy dost úzká. Náš tým se celý závod pohyboval v druhé polovině. Novinkou byly časté technické kontroly (každou hodinu). Tak i náš tým dostal 1minutu penále za malou mezeru mezi podvozkem a dráhou. Tým Motol byl diskvalifikován. ve 14:30 se vyhlašovaly výsledky a předávaly ceny v různých kategoriích i za celou sérii šesti závodů. Vítěznou trofej si odvezli Kysuckí strojníci. Za celou sérii si pohár odvezli borci z Motola. Z dronu závod natáčel a přímým přenosem vysílal Bohuš Belák od Kysuckích strojníků.
Organizátoři z gymnázia (HC Verva Team 44) v čele s panem Martinem Laxou připravili pěkný závěrečný závod.

Záznam živého vysílání. Bohužel bylo nekvalitní wi – fi připojení. Video se „seká“.
Závod začíná až ve 22 minutě a 56 sekundě videa!