Vodík na ZŠ

Publikoval Bureš v

Dne 14. 3. 2023 Nadace Orlen Unipetrol spolu s firmou Horizon Educational uspořádaly v rámci programu Vodík na ZŠ workshop.

Program zahrnoval přednášku pro žáky a učitele Paliva pro 21. století. Přednášel pan Václav Bystrianský z Horizonu. Následoval praktický workshop Stavíme své první FCEV (autíčko na vodík), předvádění skutečnéch aut s palivovým vodíkovým článkem Toyota Mirai (pánové Štempák a Giurg z Unipetrolu) a prezentace vodíkových autíček v měřítku 1:10 pro závody H2GP, které jsou určeny pro střední školy. Tyto modely předváděli studenti Educhemu po vedením Ing. Stanislava Bureše a Gymnázia TGM Litvínov.

Akce se uskutečnila v prostorách tělocvičny 10. ZŠ Zdeňka Štěpánka v Mostě. Zúčastnili se vybraní žáci 6. až 8 ročníku ze 3 mosteckých a 3 litvínovských základních škol.

Žáci ZŠ si mohli zkusit řídit naše závodní autíčko. Studenti Rosťa Krejza a Jakub Fröhlich jim ochotně autíčko předvedli a popsali.

Nakonec všechna družstva základních škol hromadně předvedla svoje výrobky. Jízdu odstartoval známý moderátor a herec Dalibor Gondík.

Zúčastněné ZŠ obdržely sady stavebnic vodíkových vozítek pro výuku. (Sponzorováno Nadací Orlen Unipetrol)

Na této akci jsme nenásilnou formou propagovali naši školu nejen prostřednictvím vystavených rollupů.