Naše škola se zúčastní Horizon Grand Prix

Publikoval Bureš v

V pátek 14.12.2018 byl v Unipetrolu v Záluží zahájen 5. ročník plného vodíku s programem H2AC. Od tohoto roku je přejmenován na Horizon Grand Prix. Jedná se o celosvětovou akci pořádanou společností Hydrogen Horizon, které se letos účastní asi 300 škol. Z České republiky to bude 28 škol, které si vybrali sponzoři. Naše škola se zapojí do programu díky Nadaci Unipetrol. Cílem je sestrojit model auta 1 : 10 na dálkové ovládání, které je poháněno elektromotorem napájeným z vodíkového palivového článku a zúčastnit se šestihodinového závodu. Ten se pojede ve dnech 17. a 18. dubna 2019 v Ostravě. Do té doby mají týmy čas na přípravu jejich vozidel. Smyslem této akce je touto formou propagovat alternativní zdroje energie a alternativní paliva. Studenti se učí spolupracovat, řešit problémy z různých oborů, tvořit a ověřit si vše v praxi. Doufám, že i když bude náš tým zelenáčem, tak bude dobře reprezentovat naši školu.

(sb)

Kategorie: Akce školy