Střední škola Educhem

MENU

Okresní kolo v basketbalu - 9. 11. 2017

Po dlouhé době jsme dali dohromady chlapecké basketbalové družstvo a mohli jsme se zúčastnit Okresního kola v Mostě. Turnaj se odehrál ve Sportovní hale v Mostě. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev z okresu. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin:  sk. A, B. My jsme byli vylosování do čtyřčlenné skupiny A, spolu s celky Gymnázium Most, SŠDVS Most a Humanitas Litvínov. 

Jako první jsme poměřili síly s celkem Gymnázia Most. Na úvod jsme se střetli s nelehkým soupeřem, který byl papírový favorit na vítězství v celém turnaji, skutečně se tak stalo a my jsme nakonec prohráli s pozdějším vítězem celého turnaje 4:14.

Náš druhý zápas jsme odehráli proti Humanitas Litvínov. Věděli jsme, že pokud chceme v turnaji uspět, tak musíme tohoto soupeře porazit. Hra byla po celé utkání vyrovnaná, ale náš tým měl kus toho sportovního štěstí a po přetahování v zápase se soupeřem ve skóre, tak jsme nakonec vyhráli 8:7. Byl to bojovný zápas.

Jako poslední zápas v naší skupině jsme nastoupili proti SŠDVS Most…Cíl byl jasný. Porazit tohoto soupeře a zahrát si o 3. místo na turnaji.  Začátek působil dost nervózně. Dlouhou dobu jsme vyhrávali jen 2:0 a tak byl zápas otevřený na obě strany. V druhé polovině zápasu jsme se rozehráli a nakonec vyhráli 11:6. Dvě výhry a 1 prohra nám zařídila postup z 2. místa ve skupině.

Boj o 3. místo jsme odehráli proti celku VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most. Chtěli jsme se poprat o stupně vítězů. Začátek zápasu patřil soupeři, který vedl nejdříve 2:0. Během hry se tempo hry a skóre měnilo několikrát. Dokázali jsme i skóre otočit v náš prospěch, ale bohužel jsme tento příznivý stav nedokázali udržet. Zápas se rozhodl v posledních 2 minutách a nakonec jsme prohráli 6:14.

Skončili jsme na pěkném 4. místě. Všem hráčům patří velké „dík“ za bojovnost, reprezentaci školy a předvedený výkon… Tým byl složen jen převážně z 1. a 2. ročníků. Což dává velikou šanci do příštích let…. Příště rok snad uděláme bednu smiley

Celý turnaj hodnotím pozitivně.

Sestava teamu: David Červený©, Radek Tomáš, Jakub Mihalik, Miroslav Pros, Miroslav Bula, Jiří Hoffmann, Tomáš Konieczka, Vít Čermák, Jan Hrubý, Jiří Malát, Dominik Vaverka
Akce školy ›O školeAkce školyOkresní kolo v basketbalu - 9. 11. 2017

© 2018 Insion

 


Modul